Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavouci na naší louce

28. 8. 2009

23.8.2009

Dnešní ráno začalo moc hezky.
Z postele nás vytáhlo sluníčko,přitom nebylo žádné výrazné vedro,prostě fajn počasí.
Na procházku s Anitou jsme si s sebou vzali foťák,protože štěstí přeje připraveným,a když se nám potom povedlo vyfotit jednoho pidibroučka na listu,rozhodli jsme se,že půjdem na louku fotit broučky.
Na louce to žilo. Do kroku nám cvrdlikaly kobylky,bělásci poletovali kolem a nedali se chytit a také jsme potkávali berušky. Víc nic.
Vlastně jo - spóóóustu,spóóóustu různých pavouků.
Na vysokých rostlinkách měli své pavučiny pavouci s velkým kulatým zadečkem. Šel z nich respekt.
Dál,kde už nebyly rostlinky tak vysoké,se to hemžilo různě velkými a různě zbarvenými pavouky. Někteří byli opravdu krásně barevní.
Motali jsme se mezi stromy,keři a trávou tak nějak všelijak,hlavně abychom se nezamotali nějakému pavoukovi do pavučiny nebo aby na nás,nedej Bože, nějaký nevlezl.
Kolikrát jsme si všimli pavouka až na poslední chvíli těsně před nosem a to pak bylo ječení,uskakování a oklepávání - prostě tance k popukání.
Procházka mi přišla děsně dobrodružná. Fotila jsem hodně z blízka s velkým sebezapřením,přesto jsem si netroufla žádného vyfotit "z očí do očí".
No,po tom,kolik pavouků jsme tam potkali,se asi na louku hned tak nepoženem.
Ikdyž - myslela jsem si,jak už mám makro s ručním ostřením zmáknutý,ale když jsem viděla,kolik fotek je špatných a k nepoužití,přišlo mi to docela líto. Tak nevím,už teď přemýšlím,jestli se nemám zase vydat fotit pavouky.
Brrrrrr.
Ještě popřemýšlím.
 

Náhledy fotografií ze složky Pavouci na naší louce